CZ | EN
2023

2022

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

příběhy



aktuální ročník soutěžepravidlakontaktgalerie

Ročník 2022
Kategorie Věda fotogenická

Paprsek
Takto ve skutečnosti vypadá laserový paprsek uvnitř snímací komůrky mikroskopu ZEISS Z.1 lightsheet.

Ročník 2023
Kategorie Věda fotogenická

Chlupáč
Vosí královna nasnímaná na fluorescenčním mikroskopu Zeiss Lightsheet Z.1. Díky přirozené autofluorescenci chitinu, který je hlavní složkou kutikuly hmyzu, lze tyto členovce zajímavě zobrazit i v jiné podobě na fluorescenčních mikroskopech.


Sleduji tě!
Komár nasnímaný na fluorescenčním mikroskopu Zeiss Lightsheet Z.1. Díky přirozené autofluorescenci chitinu, který je hlavní složkou kutikuly hmyzu, lze tyto členovce zajímavě zobrazit i v jiné podobě na fluorescenčních mikroskopech.


Hornet
Hlava sršně obecné nasnímaná na fluorescenčním mikroskopu Zeiss Lightsheet Z.1. Díky přirozené autofluorescenci chitinu, který je hlavní složkou kutikuly hmyzu, lze tyto členovce zajímavě zobrazit i v jiné podobě na fluorescenčních mikroskopech.

Ročník 2024
Kategorie Věda fotogenická

Nekoušu :-)
Relativně malý (4 mm) nevinný pavouček nasnímaný na fluorescenčním mikroskopu Zeiss Lightsheet Z.1. Díky přirozené autofluorescenci chitinu, který je hlavní složkou kutikuly hmyzu, lze tyto členovce zajímavě zobrazit i v jiné podobě na fluorescenčních mikroskopech.


Noční anděl
Muška nasnímaná na fluorescenčním mikroskopu Zeiss Lightsheet Z.1. Díky přirozené autofluorescenci chitinu, který je hlavní složkou kutikuly hmyzu, lze tyto členovce zajímavě zobrazit i v jiné podobě na fluorescenčních mikroskopech.


Smím prosit?
Moucha nasnímaná na fluorescenčním mikroskopu Zeiss Lightsheet Z.1. Díky přirozené autofluorescenci chitinu, který je hlavní složkou kutikuly hmyzu, lze tyto členovce zajímavě zobrazit i v jiné podobě na fluorescenčních mikroskopech.